Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na międzynarodowe sympozjum badawcze organizowane w ramach projektu naukowo-wystawienniczego „Hommage à Jan Buck” (2022–2025) zainicjowanego przez Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego pod kierownictwem naukowym dr Lidii Głuchowskiej.

Czytaj więcej...

Jan Buk powraca do Wrocławia

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Wszystko jest pejzażem” w Pałacu Królewskim we Wrocławiu. Z okazji 100-lecia urodzin tego serbołużyckiego malarza powstał szeroko zakrojony projekt mający na celu szerokie rozpropagowanie jego twórczości.

Czytaj więcej...

Wykład został zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz kultury i tradycji "Niklot".Nagrano dnia 31 marca 2023 roku

Czytaj więcej...

Lubuskie Towarzystwo Naukowe i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu Bliskie nieznane. Naukowe spotkania z tradycją i kulturą, które odbędzie się 14 marca 2023 (wtorek) o godz. 16.00 w Pro Libris Cafe w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9). Czytaj więcej...

Sympozjum odbywa się w ramach projektu Hommage à Jan Buck.Wszystko jest pejzażem. Serbołużycki malarz Jan Buck

Czytaj więcej...

XLVII Kongres Międzynarodowej Komisji Historii Wojskowości 28 sierpnia-2 września 2022, Wrocław-Opole, Polska - Obrona granic w historii wojskowościXLVII Congress of International Commission of Military History 28th August-2nd September 2022 Wrocław-Opole, Poland - Defence of the borders in military history Strona internetowa: http://icmh-mmxxii.wns.uni.opole.pl/

Czytaj więcej...

Wystawa – „Wojciech Kóčka (1911-1965) „Łużycki działacz narodowy i polski uczony” – przygotowana została przez Wydział Archeologii i Bibliotekę Collegium Historicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w 110. rocznicę urodzin Wojciecha Kóčki, aby zaprezentować młodszym i przypomnieć starszym pokoleniom absolwenta oraz niegdysiejszego pracownika tej uczelni.

Czytaj więcej...

1999-2024 © Stowarzyszenie Polsko-Serbołużyckie PROLUSATIA
ontwerp en implementering: α CMa Σείριος